DİŞ HEKİMLERİ “AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HAFTASI” KAPSAMINDA BİR ARAYA GELDİ

21-27 Kasım “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” kapsamında, İstanbul Diş Hekimleri Odası tarafından 20 Kasım Pazar günü Bilimsel Diş Hekimliğinin 114. Yılı’nı kutlamak amacıyla İstanbul Atlas Üniversitesi’nde Bilimsel Toplantı gerçekleştirildi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı toplantıya Diş Hekimlerinin ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin ilgisi yoğundu. 

Açılış Konuşmasının İstanbul Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Ender Kazazoğlu tarafından yapıldığı etkinlikte, İstanbul Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Küçük ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Katiboğlu’na konuşmalarından ardından, desteklerinden dolayı İstanbul Diş Hekimleri Odası tarafından plaket taktim edildi. 

Bilimsel Toplantı Pera Sanat Akademisinin konseri ile başladı. Ardından Doç. Dr. Erol Cansız “TME Hastalıklarına Cerrahi Bakış” sunumunu gerçekleştirdi. Doç. Dr. Rıfat Gözneli’nin “Temporomandibular Rahatsızlıklar ve Stabilizasyon Splinti Tedavisi” ve Dr. Melih Şengül’ün “Okluzal Rehabilitasyon Tedavilerinde Ortopedik Stabilite” konusundaki sunumları ile Bilimsel Toplantı sonlandı.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleşen Bilimsel Toplantı katılımcılara faydalı bilgiler sağladı.